Dzisiaj jest: Piątek
30 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Adelajda, Feliks, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Hiacynta, Maciej, Marcin,
Martyna, Sebastian

Do końca roku zostało 336 dni.
Zodiak: Wodnik
Dziś8
Wczoraj10
Razem4759

Zabawa Andrzejkowa 2014

nr00626 listopada 2014 roku spotkaliśmy się na Andrzejkach, a jeśli Andrzejki to wróżby, zabawa, pyszne jedzenie i dobra muzyka. Przypomnieliśmy sobie wróżby z dzieciństwa, jak chociażby rzucanie za siebie ostrużyny z jabłek, która ma uświadomić pierwszą literę imienia wybranka, poznanie jak będzie miał na imię ukochany na andrzejkowym sercu, wróżby ukryte w balonach, czy alternatywne wróżenie na "niby" wosku odczytywanym z powstałego cienia na ścianie. Wszystkie zabawy przepełnione humorem uświadomiły nam co nas czeka w najbliższej przyszłości.. wielkie bogactwo po wygranej w totolotka, daleka podróż czy wizyta u stomatologa.

GALERIA ZDJĘĆ

X-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku

nr0086 listopada 2014 roku uczestniczyliśmy w obchodach X-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy im. ks. Ludwika Palucha w Lesku. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w leskim kościele parafialnym. Ciąg dalszy imprezy miał miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Bieszczadnik", gdzie zaprezentowano na początek historię powstania i działalności ośrodka. Następnie przyszedł czas na podziękowania. Część oficjalną zakończył program artystyczny w wykonaniu zespołu „Bieszczadzkie Żabki” oraz polonez w wykonaniu uczestników i pracowników ŚDS w Lesku. Nie zabrakło także prezentów, życzeń, tańców oraz urodzinowego tortu. Dziękujemy za wspólną zabawę!

GALERIA ZDJĘĆ

X-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku

nr0085 listopada 2014 roku świętowaliśmy X-lecie powstania zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku. Uroczystość ta połączona była z nadaniem imienia Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Pruchniku im. Matki Teresy z Kalkuty. Rozpoczęliśmy świętowanie od Mszy Św. w kościele p.w. św. Mikołaja w Pruchniku. Po przejściu na teren Środowiskowego Domu Samopomocy przystąpiono do odczytania uchwały Rady Miejskiej w Pruchniku o nadaniu Placówce patrona. Aktu odsłonięcia tablicy pamiątkowej  dokonał Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pan Dariusz Tracz w asyście Burmistrza Pruchnika Pana Wacława Szkoły oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku Pana Władysława Flaka.  Następnie dziekan ks. Kazimierz Trelka poświęcił pamiątkową tablicę. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy sto lat!

GALERIA ZDJĘĆ

Bal Wszystkich Świętych 2014

nr00328 października 2014 roku w trosce o polską tradycję poraz pierwszy spotkaliśmy się przed 1 listopada świętując radośnie "Bal Wszystkich Świętych". Impreza, której przesłaniem było spojrzenie na śmierć i życie w prspektywie nadziei życia wiecznego, spotkania z Bogiem oraz tymi których pożegnaliśmy na ziemi, ale jako świętych, którzy za życia pokazali jak pięknie jest żyć zgodnie z Bożymi przykazaniami. Dzięki fantastycznej atmosferze, śnieżnej bieli, pysznościom i dobrej muzyce, ten wieczór był naprawdę wyjątkowy.

GALERIA ZDJĘĆ

Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych 2014

nr00316 października uczestniczyliśmy w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, którego  Gospodarzem był DPS w Moczarach. Impreza odbyła się na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych i wzięło w niej udział 16 DPS-ów, nasz ŚDS oraz miejscowe Warsztaty Terapii Zajęcioiwej Na wystawie prac zaprezentowaliśmy naszą twórczość, podobnie jak wszystkie zaproszone Domy. W programie imprezy były przedstawienia, poczęstunek oraz zabawa taneczna. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

GALERIA ZDJĘĆ

Przegląd Piosenki Rozrywkowej w Nowej Wsi 2014

nr01315 października 2014 roku kolejny raz wystąpiliśmy na Przeglądzie Piosenki Rozrywkowej w Nowej Wsi. W tym roku zaprezentowaliśmy się w piosence z repertuaru zespołu Long Junior "Tańcz, tańcz, tańcz", a w skład naszego zespołu weszli: Ela Sularz, Regina Mąka oraz Michał Ostrowski, który wystartował także w konkursie "Jaka to piosenka?". Podczas imprezy nie zabrakło przyjaciół i znajomych z innych ośrodków, dobrej muzyki, śpiewu, tańców i smakołyków jak w to w prawdziwej karczmie przystało.

GALERIA ZDJĘĆ

VI Konkurs Fotograficzny w Dębicy 2014

nr0069 października 2014 roku w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy, odbyło się podsumowanie VI Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Nasze podróże małe i duże", a nasz Dom reprezentowali: Krystyna Kucyj i Ryszard Kowalczyk. Wszystkie zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, a uczestnicy wzięli w warsztatach fotograficznych. Organizatorem imprezy był jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy.

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie lata 2014

nr01230 września korzystając z przepięknej, wczesnojesiennej aury, w rytm piosenki "Żegnaj lato na rok" biesiadowaliśmy wspólnie zachwycając się resztkami ciepłego słońca. Jak na każdym ognisku obowiązkowo była kiełbaska, słodkości, instrumenty i śpiew. Czego chcieć więcej? Chyba powtórnego lata.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Otwarty WTZ w Starej Wsi i Koncert zespołu BACIARY 2014

nr00728 września 2014 roku uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, zrealizowanym w ramach projektu "Sztuka drogą do integracji" dofinansowanego z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, gdzie zaprezentowaliśmy nasze prace podczas wystawy, oglądaliśmy sztuki walki, część artystyczą przygotowaną przez organizatorów, pokazy straży pożarnej oraz pokazy zwierząt z Fundacji "Razem z Psem". Dla chętnych WTZ przygotowały warsztaty rękodzielnicze, regionalne jadło czy jazdę konną. Mogliśmy zobaczyć prace czternastu innych ośrodków, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa podkarpackiego. Kulminacyjnym punktem programu był koncert góralskiego zespołu BACIARY, którego piosenki nucimy podczas każdej imprezy i biesiady. Zabawa była fantastyczna. W przerwie koncertu odbyło się losowanie kuponów konkursowych, w którym poszczęściło się i naszej uczestniczce Reginie. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Brzozowa oraz Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Młodych "Orzeł" z Ustrzyk Dolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z balladą w Bliznem 2014

nr00918 września 2014 roku wzięliśmy udział w "Spotkaniu z balladą" zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznym. Impreza rozpoczęła się pantomimą pt. "Sen" przygotowaną przez gospodarzy. Następnie odbyły się prezentacje wszystkich Domów, a w balladzie uczestniczyli: ŚDS Izdebki, Blizne, Cergowa, Nowa Wieś oraz Ustrzyki Dolne. Występujący wykazali się ogromnym kunsztem muzycznym, zarówno w zakresie śpiewu, jak i gry na instrumentach. Prezentowane utwory były znane publiczności, która nuciła razem z artystami, dodając im tym samym odwagi i otuchy.

Czytaj więcej...

Zawody sportowe w Samborze na Ukrainie 2014

nr01730 sierpnia w ramach współpracy międzynarodowej wzięliśmy udział w zawodach sportowych organizowanych przez zaprzyjaźnioną Asocjację Inwalidów w Samborze. Uczestnicy startowali w konkurencjach sportowych, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Nasza reprezentacja rzucała piłką do celu, lotkami do tarczy i grała w szachy. Po zakończeniu zawodów zostaliśmy zaproszeni na wspólny poczęstunek.

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie lata w Kielnarowej 2014

nr00721 sierpnia odwiedziliśmy zaprzyjaźniony ŚDS w Tyczynie, który zaprosił nas na pożegnanie lata. Impreza odbyła się w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. Piękne miejsce położone w otoczeniu Pogórza Dynowskiego posiada rozległy teren umożliwiający odpoczynek i zabawę, jednak jesienna aura sprawiła, że część imprezy odbyła się pod zadaszoną wiatą, gdzie można było tańczyć na świeżym powietrzu, zaś poczęstunek odbył się w klimatycznej, folkowej karczmie. Nie zbarakło smakołyków z grilla, słodkości, gorącej atmosfery i dobrego humoru. Szkoda tylko, że lato się już kończy. Wraz z nami prócz Gospodarzy bawili się również Uczestnicy, Kierownicy i Opiekunowie ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Tarnobrzegu, Brzeska, Cieszanowa i Wysokiej Głogowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ

Lato w Czarnej 2014

zdj0112 sierpnia 2014 roku na specjalne zaproszenie Wójta Gminy Czarna wzięliśmy udział w festynie "Lato w Czarnej" z przedstawieniem "Twoja twarz brzmi znajomo". Prócz naszego występu innymi atrakcjami letniego po południa, w których braliśmy udział był koncert zespołu Na Drabini oraz Drewniany Kamień. Dodatkowo można było skorzystać z placu zabaw, a także kupić pamiątki na stoiskach z rękodziełami wykonanymi przez okolicznych artystów.

GALERIA ZDJĘĆ