Dzisiaj jest: Czwartek
31 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Beatus, Demokryt, Emilian, Ernesta,
Ernestyna, Helena, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Justyn, Ludomir

Do końca roku zostało 154 dni.
Zodiak: Lew
Dziś10
Wczoraj17
Razem1776

Ognisko "Pod Żukowem"

zdj021

15 lipca 2014 roku korzystając z letniej, słonecznej pogody, wybraliśmy się na wspólne biesiadowanie przy ognisku w przepiękne, widokowe miejsce, specjalnie przygotowane na takie spotkania przez Nadleśnictwo w Ustrzykach Dolnych. Cudowne, zaciszne miejsce pod Żukowem w Ustianowej, zimą przyciąga narciarzy, by na trasach biegowych rozkoszować się magią tego miejsca, zaś latem urokliwe widoki i zieleń, pozwalają na wypoczynek. Na naszym pikniku połączyliśmy śpiew z akompaniamentem, zabawy ruchowe i oczywiście kiełbaski pieczone nad ogniem. Nie ma nic wspanialszego od aktywnego wypoczynku wśród przyrody i do tego w dobrym towarzystwie.

GALERIA ZDJĘĆ

Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały w Pruchniku 2014

zdj0135 lipca 2014 roku odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Pruchnik, aby jak co roku wystartować w VIII już Zlocie Rowerowym im. gen. Marka Papały. Nasz Dom reprezentowali: Krzysztof Śliwiak oraz Mateusz Śliwiak. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4 km po szosie i obydwaj nasi rowerzyści zakończyli rywalizację zwycięzko. Krzysztof stanął na podium zdobywając złoto, choć jak twierdzi, kondycja rywala z Łopuszki Wielkiej- który zajął II miejsce, dała się odczuć zwłaszcza w pierwszej połowie sprintu. Jakież było zdumienie Kierownik ŚDS w Pruchniku Pani Marty Wałach odczytującej wyniki zawodów, kiedy doszła do miejsca III i... znowu Śliwiak choć Mateusz!!! Po krótkiej konsultacji w sprawie ewentualnego błędu pisarskiego, okazało się, że "przypadkiem" III miejsce zajął uczestnik z ŚDS Ustrzyki Dolne. Prócz wyścigu dla uczestników, odbył się też wyścig dla Opiekunów i Kierowników. Po zaciętym pojedynku
w upalne, sobotnie południe na III miejscu zameldował się Kierownik naszego Domu.

GALERIA ZDJĘĆ

Świętojańskie śpiewanie w Dębicy 2014

3 lipca zagościliśmy w Dębicy, aby uczestniczyć po raz pierwszy w Świętojańskim zdj014Śpiewaniu Środowiskowych Domów Samopomocy. W imprezie wzięły udział 23 ośrodki, które w myśl organizatorów przygotowały "miłosne piosenki" oddające klimat Nocy Kupały, prezentowane tego dnia na scenie Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy. Nasz ŚDS reprezentowali: Regina Mąka, Elżbieta Sularz oraz Mateusz Śliwiak z repertuarem: "Miłość jak wino" oraz "Czerwone jagody". Dodatkowymi atrakcjami było poszukiwanie kwiatu paproci ukrytego na terenie pobliskiego parku oraz konkurs na najpiękniejszy wianek. Prócz tego organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek, a na koniec o pamiątkowe dyplomy i upominki dla występujących. 

GALERIA ZDJĘĆ

XVI Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy 2014

zd02526 czerwca 2014 roku uczestniczyliśmy w XVI Sportowej Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Rudniku Nad Sanem. Z powodu niesprzyjającej aury zawody odbyły się na sali sportowej MOSiR. W spartakiadzie wzieło udział 62 Środowiskowych Domów Samopomocy, a celem spotkania była itegracja, rozpowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz zwiększanie aktywności ruchowej. Nasz Dom repreztowali:Michał Kudyba, Wiesław Szczepanik, Józef Gromala, Marcin Wytrwał i Krzysztof Śliwiak.  Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach: rzut piłką lekarską, skok w dal, strzał na bramkę, bieg slalomem z piłką, rzut do kosza, przeciąganie liny. W konkurencji skok w dal z miejsca II miejsce i srebro zdobył Krzysztof Śliwiak, zaś cała drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar za udział w spartakiadzie. Miłym akcentem dla uczestników imprezy były wiklinowe upominki, charakterystyczne dla Rudnika oraz okolic.

GALERIA ZDJĘĆ

IX Integracyjne Zawody Pływackie 2014

zdj03018 czerwca 2014 roku po raz IX zorganizowaliśmy w Ustrzykach Dolnych Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy, w których uczestniczyły 23 ośrodki, w tym Środowiskowe Domy, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ustrzyk Dolnych i Starej Wsi, Dom Pomocy Społecznej w Moczarach oraz nasi zagraniczni Przyjaciele z Centrum Socjalnych Służb w Kalinovie, Domu Socjalnych Służb w Giraltovcach oraz Asocjacji Inwalidów z Samobora.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Czytaj więcej...

Turniej Warcabowy 2014

image009W dniu 13.06.2014 roku mieliśmy zaszczyt wziąć udział w Turnieju Warcabowym organizowanym przez Dom Pomocy Społecznych w Moczarach.Tego dnia nasz ośrodek był reprezentowany przez prężną grupę, specjalizującą się grą w warcaby, w składzie: Mirosław Krysztofowicz, Ewa Piwońska, Łukasz Horodejczuk.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w ramach Gminnych Dni Rodziny 2014

12 czerwca w piękne, słoneczne popołudnie spotkaliśmy się w Środowiskowymzdj003 Domu Samopomocy z uczestnikami oraz członkami ich rodzin, aby wspólnie bawić się podczas Festynu Rodzinnego, zorganizowanego w ramach Gminnych Dni Rodziny.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

IX Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych 2014

image0245 czerwca 2014 roku w Ustrzykach Dolnych znów "Słońce zaświeciło dla wszystkich" podczas IX Bieszczadzkiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Czytaj więcej...

Piknik "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu 2014

31 maja uczestniczyliśmy jak co roku w pikniku integracyjnym "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu, organizowanym zd003przez Parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Wedle tradycji impreza rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej, odprawianej pod przewodnictwem gościa specjalnego Abp Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego. Wśród gości uczestniczących w pikniku byli również Słowacy, władze samorządowe oraz parlamentarzyści. Po Mszy Św. uczestnicy imprezy korzystali z wszystkich przygotowanych atrakcji, w tym: koncerty, konkursy, zabawy, występy, poczęstunek. Uczestnicy mimo deszczowej pogody spacerowali alejkami Ośrodka Rekreacyjno- Szkoleniowo- Sportowego, gdzie miał miejsce piknik. Na pewno wrócimy tam za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

Śniadanie Wielkanocne 2014

image00717 kwietnia 2014 roku spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole, aby przeżyć wspólnie przedświąteczne śniadanie, podczas którego jak w domu, nie zakrakło jaj, żurku oraz zapachu chrzanu i pieczonej babki. Jedzenie było wyborne,
a klimat wprowadził nas w przeżywanie czasu świątecznego.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Teatr Wiśniowy w przedstawieniu "Awans" 2014

image0058 kwietnia 2014 roku w naszym Domu wystąpił gościnnie Teatr Wiśniowy
z Krakowa prezentując spektakl kabaretowy pt. "Awans". Była to zabawna historia pechowca i nieudacznika Władysława Cieniasa, który za wszelką cenę pragnął zostać posłem. Aktorzy zaangażowali do przedstawienia i do zabawy również naszych uczestników. Rolę urzedniczki wykreowała Renata Żaba zaś Władysława Cieniasa zagrał Tomasz Jakubowski.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

image00413 marca 2014 roku odwiedziliśmy Teatr Maska w Rzeszowie, aby uczestniczyć w przedstawieniu muzycznym pt. "Dzikie łabędzie" wyreżyserowanym przez Jerzego Bielunasa na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Po występnie udaliśmy się do Muzeum Dobranocek, gdzie mogliśmy wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa i spotkać się z Misiem Uszatkiem, Pingwinem Pik Pokiem, Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, Jackiem i Agatką oraz innymi dobrze znanymi bohaterami filmów animowanych. Wycieczkę zakończyliśmy poczęstunkiem w Błażowej.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zabawa karnawałowa w tłusty czwartek 2014

image01827 lutego 2014 roku w Tłusty Czwartek gościliśmy w naszym Domu przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Tyczyna, Nowej Wsi, Zagórza i Rzeszowa /Słociny/ oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Prawdziwy klimat karnawałowy tworzyła dobra  muzyka, wspaniali goście, pięknie przygotowane stroje, zabawy i konkursy, dobre samopoczucie oraz pyszny poczęstunek. Wszystkie przebrania i maski zaprezentowaliśmy w uroczystym Polonezie, który poprowadził nasz Kierownik Ryszard Urban. I jak na Tłusty Czwartek przystało, oprócz ciast i ciasteczek nie zabrakło także słodziutkich pączków.

 

GALERIA ZDJĘĆ