Dzisiaj jest: Niedziela
29 Listopada 2015
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec
Dziś13
Wczoraj18
Razem10459

VII Konkurs fotograficzny w Dębicy 2015

nr016VII Konkurs fotograficzny w Dębicy odbył się w tym roku pod hasłem "Podkarpackie anioły". Podobnie jak podczas poprzednich edycji, uczestnicy poszukiwali pomysłów, by w nietypowy sposób zinterpretować tegoroczny temat. Zaprezentowaliśmy ostatecznie dwie fotografie, a każda z nich cudna i oryginalna. Jedna to "Bieszczadzki Anioł", który codzień jest wśród nas, w wykonaniu Ryszarda Kowalczyka, wyróżniony przez Komisję, a druga pod tytułem "Mój Anioł Stróż, bez Niego ani rusz" z autorką, Krystyną Kucyj na zdjęciu, która za wysiłek i kreatywność otrzymała II miejsce w konkursie. Impreza z rozdaniem nagród odbyła się 8 października w Domu Kukltury w Dębicy. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii.

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie lata 2015

I znów zaśpiewać trzeba było "Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą..". W muzycznym klimacie żegnaliśmy ostatnienr009 ciepłe promienie słońca, choć to już 6 październik. Jak co roku chcieliśmy zapamiętać lato w miłej, ogniskowej atmosferze, piekąc przy ogniu kiełbaski. Nie zabrakło również słodkości, gdyż ten dzień zbiegł nam się z podwójnymi urodzinami uczestników. Lato pożagnane, choś liczymy jeszcze na długą, ciepłą, bieszczadzką, kolorową jesień.

GALERIA ZDJĘĆ

Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego 2015

nr0181 października 2015 roku reprezentacja naszego ośrodka wzięła udział w sportowych zmaganiach podczas XVII Spartakiady Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, której organizatorem był w tym roku ŚDS w Cieszanowie. Impreza rozpoczęła się wspólnym przemarszem, następnie odśpiewano hymn, powitano gości, zapalono olimpijski znicz i rozpoczęła się główna część programu, czyli zawody sportowe. Odbywały się w kilku konkurencjach- rzut  piłką do celu, rzut piłką do kosza, bieg slalomem z piłką, strzał piłką do bramki, przeciąganie liny. Co prawda nie udało się nam stanąć na podium, ale zabawa była wyśmienita. dzień zakończyliśmy zabawą taneczną, przeplataną różnymi atrakcjami.

GALERIA ZDJĘĆ

Plener malarski w Zagórzu 2015

nr01617 września 2015 roku uczestniczyliśmy w Plenerze malarskim, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzu. Impreza odbyła się w bardzo malowniczym miejscu, jakim jest wzgórze, gdzie znajdują się ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych z XVII wieku. Uczestnicy pleneru z wykorzystaniem różnych technik malarskich, próbowali przenieść na papier otaczające nas tam widoki. Tworzeniu rysunków towarzyszył miły nastrój i wymarzona pogoda. Nasz ŚDS reprezentowali Wiesław Szczepanik i Szymon Szewczyk. Pracowali z dużym skupieniem i zaangazowaniem, za co obydwaj zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

GALERIA ZDJĘĆ

V Turniej Piłki Nożnej w Brzozowie 2015

nr01711 września 2015 roku w Brzozowie odbył się  V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ, zorganizowany przez zaprzyjaźnione z nami Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Impreza odbyła się w ramach projektu "Niepełnosprawni sprawni...? dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Po wyjściu z grupy D /z pierwszego miejsca/ w fazie pucharowej trafiliśmy na drużynę WTZ Zgłobień. Ten pojedynek zakończyliśmy z wynikiem 1:1, a po rzutach karnych prowadziliśmy 3:2. W półfinale pokonaliśmy ŚDS Brzozów. Nasza drużyna, w składzie: Krzysztof Śliwiak, Tadeusz Zadorożny, Michał Kudyba, Dariusz Pełdiak, Paweł Gudz oraz Zbigniew Bulwan, stanęła na podjum zdobywając strebro i II miejsce. Tegorocznymi zwycięzcami zostały Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rymanowa. Dziękujemy Gospodarzom za wspaniałą zabawę.

GALERIA ZDJĘĆ

Dożynki w Giraltovcach 2015

nr032W dniu 23 sierpnia 2015 roku w partnerskim mieście Giraltovce na Słowacji odbyły się dożynki. W związku z innymi obowiązkami Burmistrz wydelegował mnie – kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych do reprezentowania naszej gminy w uroczystościach.

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w ramach Gminnych Dni Rodziny 2015

nr0369 lipca na terenie ogrodu przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych spotkaliśmy się wraz z rodzinami naszych uczestników na spotkaniu integracyjnym "Rodzina w trzeźwości pełna radości". Festyn rodzinny rozpoczęliśmy od zabaw muzycznych, potem był słodki poczęstunek, zaprezentowaliśmy część artystyczną dla zgromadzonych gości, po czym biesiadowaliśmy podczas wspólnego grillowania.

GALERIA ZDJĘĆ

Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały w Pruchniku 2015

nr0075 lipca 2015 roku po raz siódmy wystartowaliśmy w maratonie podczas XIX Zlotu Rowerowego im. Gen. Marka Papały w Pruchniku. Celem organizatorów jak co roku była popularyzacja wyścigów kolarskich i maratonów rowerowych oraz zmobilizowanie społeczeństwa do aktywnego wypoczynku. Jednym z elementów ogólnomiejskiej imprezy były zawody dla uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego współorganizowane przez ŚDS w Pruchniku i w tej kategorii nasz Dom reprezentowany był przez Krzysztofa Śliwiaka, który stanął na najwyższym podium. Mimo doskwierającego upału i dużej konkurecji, Krzysztof wykazał się wytrzymałością, dobrą kondycją i sportowym zacięciem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ

Kridla Tuzby Giraltovce Słowacja 2015

nr0312 lipca 2015 roku wystąpiliśmy na scenie Parku mieru w Giraltovcach jako goście podczas koncertu "Kridla Tuzby" Domów Socjalnych Służb zorganizowanego przez zaprzyjaźniony DSS w Giraltovcach we współpracy z Obcianskym zdruzenim SKOROCEL w Giraltovcach. Przegląd artystyczny miał charakter konkursowy i spośród 8 Domów wyłonił zwyciężcę, który w drugim etapie zaprezentuje się na scenie preszowskiego Teatru. Ponadto celem spotkania była miedzynarodowa integracja oraz wymiana dobrych praktyk i innowacyjnych metod pracy.

Nasz ŚDS był reprezentowany przez 10- osobowy zespół, który w folkowym repertuatzre wykonał polską, biesiadną składankę. Prócz naszego występu, gościnnie zaprezentował się również Dom Pomocy Społecznej z Lubziny. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad, a następnie na zabawę taneczną.

GALERIA ZDJĘĆ

Mistrzostwa Bieszczad w Nordic Walking 2015

nr04327 czerwca 2015 roku w Parku "Pod Dębami" odbyły się Mistrzostwa Bieszczad w Nordic Walking.

Przed zawodami odbył się pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking w wykonaniu wicemistrza Świata Marcina Michalca.

W uroczystym wręczeniu trofeów sportowych i nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom uczestniczyli:

- Bartosz Romowicz - Burmistrz Ustrzyk Dolnych
- Dorota Rogula - Sędzia Główny Zawodów
- Dariusz Grządziel - Pomysłodawca Zawodów
- Jacek Łeszega - Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
- Krzysztof Lachowski - Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
- Wojciech Szot - Spiker zawodów

Nasz dom reprezentowało 10 uczestników pod okiem Pani Zofii Wójciszyn, a wśród szczególnych osiągnięć należy wymienić Michała Ostrowskiego i Iwonę Poznar, którzy w swojej kategorii zajęli I miejsca, zaś II przypadło Pawłowi Kuźmińskiemu, Marcin Jaskuła wywalczył V, zaś Grzegorz Cichoński VI. Monika Maciura w swojej kategorii wiekowej wywalczyła VI miejsce.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ

X Integracyjne Zawody Pływackie 2015

nr02425 czerwca 2015 roku w części krytej pływalni Zespołu Basenów „ Delfin” w Ustrzykach Dolnych odbyły się jubileuszowe, X Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego, zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych dla osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego. W otwarciu uczestniczyli  Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Pan Bartosz Romowicz, Starosta Powiatu Bieszczadzkiego Pan Marek Andruch, Kierownik ŚDS Ryszard Urban, Dyrektor Zespołu Basenów „Delfin” Pan Kazimierz Matwiej, Pani Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych Grażyna Lechowicz, Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutowiskach Małgorzata Prokopiak – Młynarczyk, Pani  Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Lidia Sochań, reprezentanci Słowackich Domów Socjalnych Służb z Kalinova, Stropkova i Giraltoviec oraz przedstawiciel Asocjacji Inwalidów z Sambora na Ukrainie Pan Iwan Kost.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Wycieczka w Bieszczady z WTZ Stara Wieś 2015

nr027Wyjazdem w Bieszczady 18 czerwca 2015 roku rozpoczął się projekt "Niepełnosprawni sprawni". Jego uczestnicy zdobyli na początek Połoninę Wetlińską, a następnie udali się w rejs po Jeziorze Solińskim. W projekcie bierze udział 16 ośrodków wsparcia działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego oraz młodzież gimnazjalna. Koordynatorem projektu są Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Starej Wsi. Aby dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu kliknij tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu 2015

nr00430 maja 2015 roku wzięliśmy udział w pikniku charytatywnym „Z bliźnim na majówkę” w Heluszu, organizowanym przez Parafię pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Impreza jak co rokju rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Organizatorzy zapewnili poczęstunek, upominki oraz różnorodne atrakcje piknikowe, takie jak: konkursy, występy zespołów, pokazy tańca, gry, zabawy i wystawy. Szczególną atrakcją był koncert Zespołu „No To Co” i kapeli „Wesoły Lwów” z Ukrainy. Dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA ZDJĘĆ