Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Listopada 2014
Imieniny obchodzą
Dobrosław, Emilia, Emma, Flora,
Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Jan, Mina, Pęcisław, Protazy

Do końca roku zostało 38 dni.
Zodiak: Strzelec
Dziś15
Wczoraj29
Razem3918

Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych 2014

nr00316 października uczestniczyliśmy w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, którego  Gospodarzem był DPS w Moczarach. Impreza odbyła się na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych i wzięło w niej udział 16 DPS-ów, nasz ŚDS oraz miejscowe Warsztaty Terapii Zajęcioiwej Na wystawie prac zaprezentowaliśmy naszą twórczość, podobnie jak wszystkie zaproszone Domy. W programie imprezy były przedstawienia, poczęstunek oraz zabawa taneczna. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

GALERIA ZDJĘĆ

Przegląd Piosenki Rozrywkowej w Nowej Wsi 2014

nr01315 października 2014 roku kolejny raz wystąpiliśmy na Przeglądzie Piosenki Rozrywkowej w Nowej Wsi. W tym roku zaprezentowaliśmy się w piosence z repertuaru zespołu Long Junior "Tańcz, tańcz, tańcz", a w skład naszego zespołu weszli: Ela Sularz, Regina Mąka oraz Michał Ostrowski, który wystartował także w konkursie "Jaka to piosenka?". Podczas imprezy nie zabrakło przyjaciół i znajomych z innych ośrodków, dobrej muzyki, śpiewu, tańców i smakołyków jak w to w prawdziwej karczmie przystało.

GALERIA ZDJĘĆ

VI Konkurs Fotograficzny w Dębicy 2014

nr0069 października 2014 roku w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy, odbyło się podsumowanie VI Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Nasze podróże małe i duże", a nasz Dom reprezentowali: Krystyna Kucyj i Ryszard Kowalczyk. Wszystkie zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, a uczestnicy wzięli w warsztatach fotograficznych. Organizatorem imprezy był jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy.

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie lata 2014

nr01230 września korzystając z przepięknej, wczesnojesiennej aury, w rytm piosenki "Żegnaj lato na rok" biesiadowaliśmy wspólnie zachwycając się resztkami ciepłego słońca. Jak na każdym ognisku obowiązkowo była kiełbaska, słodkości, instrumenty i śpiew. Czego chcieć więcej? Chyba powtórnego lata.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Otwarty WTZ w Starej Wsi i Koncert zespołu BACIARY 2014

nr00728 września 2014 roku uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, zrealizowanym w ramach projektu "Sztuka drogą do integracji" dofinansowanego z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, gdzie zaprezentowaliśmy nasze prace podczas wystawy, oglądaliśmy sztuki walki, część artystyczą przygotowaną przez organizatorów, pokazy straży pożarnej oraz pokazy zwierząt z Fundacji "Razem z Psem". Dla chętnych WTZ przygotowały warsztaty rękodzielnicze, regionalne jadło czy jazdę konną. Mogliśmy zobaczyć prace czternastu innych ośrodków, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa podkarpackiego. Kulminacyjnym punktem programu był koncert góralskiego zespołu BACIARY, którego piosenki nucimy podczas każdej imprezy i biesiady. Zabawa była fantastyczna. W przerwie koncertu odbyło się losowanie kuponów konkursowych, w którym poszczęściło się i naszej uczestniczce Reginie. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Brzozowa oraz Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Młodych "Orzeł" z Ustrzyk Dolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z balladą w Bliznem 2014

nr00918 września 2014 roku wzięliśmy udział w "Spotkaniu z balladą" zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznym. Impreza rozpoczęła się pantomimą pt. "Sen" przygotowaną przez gospodarzy. Następnie odbyły się prezentacje wszystkich Domów, a w balladzie uczestniczyli: ŚDS Izdebki, Blizne, Cergowa, Nowa Wieś oraz Ustrzyki Dolne. Występujący wykazali się ogromnym kunsztem muzycznym, zarówno w zakresie śpiewu, jak i gry na instrumentach. Prezentowane utwory były znane publiczności, która nuciła razem z artystami, dodając im tym samym odwagi i otuchy.

Czytaj więcej...

Zawody sportowe w Samborze na Ukrainie 2014

nr01730 sierpnia w ramach współpracy międzynarodowej wzięliśmy udział w zawodach sportowych organizowanych przez zaprzyjaźnioną Asocjację Inwalidów w Samborze. Uczestnicy startowali w konkurencjach sportowych, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Nasza reprezentacja rzucała piłką do celu, lotkami do tarczy i grała w szachy. Po zakończeniu zawodów zostaliśmy zaproszeni na wspólny poczęstunek.

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie lata w Kielnarowej 2014

nr00721 sierpnia odwiedziliśmy zaprzyjaźniony ŚDS w Tyczynie, który zaprosił nas na pożegnanie lata. Impreza odbyła się w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. Piękne miejsce położone w otoczeniu Pogórza Dynowskiego posiada rozległy teren umożliwiający odpoczynek i zabawę, jednak jesienna aura sprawiła, że część imprezy odbyła się pod zadaszoną wiatą, gdzie można było tańczyć na świeżym powietrzu, zaś poczęstunek odbył się w klimatycznej, folkowej karczmie. Nie zbarakło smakołyków z grilla, słodkości, gorącej atmosfery i dobrego humoru. Szkoda tylko, że lato się już kończy. Wraz z nami prócz Gospodarzy bawili się również Uczestnicy, Kierownicy i Opiekunowie ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Tarnobrzegu, Brzeska, Cieszanowa i Wysokiej Głogowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ

Lato w Czarnej 2014

zdj0112 sierpnia 2014 roku na specjalne zaproszenie Wójta Gminy Czarna wzięliśmy udział w festynie "Lato w Czarnej" z przedstawieniem "Twoja twarz brzmi znajomo". Prócz naszego występu innymi atrakcjami letniego po południa, w których braliśmy udział był koncert zespołu Na Drabini oraz Drewniany Kamień. Dodatkowo można było skorzystać z placu zabaw, a także kupić pamiątki na stoiskach z rękodziełami wykonanymi przez okolicznych artystów.

GALERIA ZDJĘĆ

Ognisko "Pod Żukowem"

zdj021

15 lipca 2014 roku korzystając z letniej, słonecznej pogody, wybraliśmy się na wspólne biesiadowanie przy ognisku w przepiękne, widokowe miejsce, specjalnie przygotowane na takie spotkania przez Nadleśnictwo w Ustrzykach Dolnych. Cudowne, zaciszne miejsce pod Żukowem w Ustianowej, zimą przyciąga narciarzy, by na trasach biegowych rozkoszować się magią tego miejsca, zaś latem urokliwe widoki i zieleń, pozwalają na wypoczynek. Na naszym pikniku połączyliśmy śpiew z akompaniamentem, zabawy ruchowe i oczywiście kiełbaski pieczone nad ogniem. Nie ma nic wspanialszego od aktywnego wypoczynku wśród przyrody i do tego w dobrym towarzystwie.

GALERIA ZDJĘĆ

Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały w Pruchniku 2014

zdj0135 lipca 2014 roku odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Pruchnik, aby jak co roku wystartować w VIII już Zlocie Rowerowym im. gen. Marka Papały. Nasz Dom reprezentowali: Krzysztof Śliwiak oraz Mateusz Śliwiak. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4 km po szosie i obydwaj nasi rowerzyści zakończyli rywalizację zwycięzko. Krzysztof stanął na podium zdobywając złoto, choć jak twierdzi, kondycja rywala z Łopuszki Wielkiej- który zajął II miejsce, dała się odczuć zwłaszcza w pierwszej połowie sprintu. Jakież było zdumienie Kierownik ŚDS w Pruchniku Pani Marty Wałach odczytującej wyniki zawodów, kiedy doszła do miejsca III i... znowu Śliwiak choć Mateusz!!! Po krótkiej konsultacji w sprawie ewentualnego błędu pisarskiego, okazało się, że "przypadkiem" III miejsce zajął uczestnik z ŚDS Ustrzyki Dolne. Prócz wyścigu dla uczestników, odbył się też wyścig dla Opiekunów i Kierowników. Po zaciętym pojedynku
w upalne, sobotnie południe na III miejscu zameldował się Kierownik naszego Domu.

GALERIA ZDJĘĆ

Świętojańskie śpiewanie w Dębicy 2014

3 lipca zagościliśmy w Dębicy, aby uczestniczyć po raz pierwszy w Świętojańskim zdj014Śpiewaniu Środowiskowych Domów Samopomocy. W imprezie wzięły udział 23 ośrodki, które w myśl organizatorów przygotowały "miłosne piosenki" oddające klimat Nocy Kupały, prezentowane tego dnia na scenie Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy. Nasz ŚDS reprezentowali: Regina Mąka, Elżbieta Sularz oraz Mateusz Śliwiak z repertuarem: "Miłość jak wino" oraz "Czerwone jagody". Dodatkowymi atrakcjami było poszukiwanie kwiatu paproci ukrytego na terenie pobliskiego parku oraz konkurs na najpiękniejszy wianek. Prócz tego organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek, a na koniec o pamiątkowe dyplomy i upominki dla występujących. 

GALERIA ZDJĘĆ

XVI Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy 2014

zd02526 czerwca 2014 roku uczestniczyliśmy w XVI Sportowej Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Rudniku Nad Sanem. Z powodu niesprzyjającej aury zawody odbyły się na sali sportowej MOSiR. W spartakiadzie wzieło udział 62 Środowiskowych Domów Samopomocy, a celem spotkania była itegracja, rozpowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz zwiększanie aktywności ruchowej. Nasz Dom repreztowali:Michał Kudyba, Wiesław Szczepanik, Józef Gromala, Marcin Wytrwał i Krzysztof Śliwiak.  Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach: rzut piłką lekarską, skok w dal, strzał na bramkę, bieg slalomem z piłką, rzut do kosza, przeciąganie liny. W konkurencji skok w dal z miejsca II miejsce i srebro zdobył Krzysztof Śliwiak, zaś cała drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar za udział w spartakiadzie. Miłym akcentem dla uczestników imprezy były wiklinowe upominki, charakterystyczne dla Rudnika oraz okolic.

GALERIA ZDJĘĆ