Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Lipca 2015
Imieniny obchodzą
Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika,
Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław

Do końca roku zostało 179 dni.
Zodiak: Rak
Dziś2
Wczoraj19
Razem7355

X Integracyjne Zawody Pływackie 2015

nr02425 czerwca 2015 roku w części krytej pływalni Zespołu Basenów „ Delfin” w Ustrzykach Dolnych odbyły się jubileuszowe, X Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego, zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych dla osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego. W otwarciu uczestniczyli  Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Pan Bartosz Romowicz, Starosta Powiatu Bieszczadzkiego Pan Marek Andruch, Kierownik ŚDS Ryszard Urban, Dyrektor Zespołu Basenów „Delfin” Pan Kazimierz Matwiej, Pani Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych Grażyna Lechowicz, Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutowiskach Małgorzata Prokopiak – Młynarczyk, Pani  Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Lidia Sochań, reprezentanci Słowackich Domów Socjalnych Służb z Kalinova, Stropkova i Giraltoviec oraz przedstawiciel Asocjacji Inwalidów z Sambora na Ukrainie Pan Iwan Kost.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Wycieczka w Bieszczady z WTZ Stara Wieś 2015

nr027Wyjazdem w Bieszczady 18 czerwca 2015 roku rozpoczął się projekt "Niepełnosprawni sprawni". Jego uczestnicy zdobyli na początek Połoninę Wetlińską, a następnie udali się w rejs po Jeziorze Solińskim. W projekcie bierze udział 16 ośrodków wsparcia działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego oraz młodzież gimnazjalna. Koordynatorem projektu są Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Starej Wsi. Aby dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu kliknij tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ

Piknik "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu 2015

nr00430 maja 2015 roku wzięliśmy udział w pikniku charytatywnym „Z bliźnim na majówkę” w Heluszu, organizowanym przez Parafię pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Impreza jak co rokju rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Organizatorzy zapewnili poczęstunek, upominki oraz różnorodne atrakcje piknikowe, takie jak: konkursy, występy zespołów, pokazy tańca, gry, zabawy i wystawy. Szczególną atrakcją był koncert Zespołu „No To Co” i kapeli „Wesoły Lwów” z Ukrainy. Dziękujemy za zaproszenie.

GALERIA ZDJĘĆ

Międzynarodowe Sportowe Gry w Kalinovie na Słowacji 2015

nr01122 maja 2015 roku zostaliśmy zaproszeni na zawody sportowe w Kalinovie na Słowacji, organizowane przez nasze zaprzyjaźnione Centrum Socjalnych Służb. Zdobyliśmy tego dnia trzy medale, w tym złoto dla Marcina Wytrwała za "skok w dal", srebro Krystyny Kucyj za "cel do bramki" oraz drużynowe złota za "skok w workach". Po zakończeniu zawodów, gospodarze imprzy zaprosili nas na poczęstunek oraz zabawę taneczną.

GALERIA ZDJĘĆ

Tak powstawało nasze logo 2015

nr020Od 4 lat nasz Dom dzieki pomocy Pana Ryszarda Kajzera ZERKAJ STUDIO ma już logo, które promujemy w różnych formach i przy różnych okolicznościach. W ramach warsztatów hortiterapeutycznych nasi uczestnicy korzystając z profesjonalnego wsparcia firmy GREEN PROJEKT wykonali nasz firmowy znak z charkterystycznie błękitnego jałowca Blue Star. Prace trwały kilka dni, ale efekt jest widoczny. Sami zobaczcie. Przesyłamy tutaj gorące pozdrowienia dla autora :).

GALERIA ZDJĘĆ

Zimowe szaleństwo 2015

nr042Choć prawdziwa, bieszczadzka, mroźna aura ostatnimi laty zapomina o nas, udało nam sie uchwycić w tym sezonie sprzyjające warunki na zimowe szaleństwo. Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie cieszy się narciarstwo biegowe. Możliwe jest to dzięki trasom narciarstwa biegowego na stokach Góry Żuków we wsi Ustianowa. Narciarze mają do wyboru kilka pętli m.in. o długości 2,5 i 5 kilometrów, zaś dla początkujących optymalną jest trasa na stadionie. "Pod Żukowem" rozgrywane są ogólnopolskie zawody, jak chociażby Bieszczadzki Bieg Lotników. Biegi narciarskie to również fantastyczny sposób na integrację. W tej śnieżnej rekreacji uczestniczyli wraz z nami pracownicy i uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku.

GALERIA ZDJĘĆ

II Bieszczadzki Bal Karnawałowy

nr02017 lutego 2015 roku na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych odbył się II Bieszczadzki Bal Karnawałowy. Zabawa ostatkowa miała charakter integracyjny i wzieli w niej udział uczestnicy naszego Domu, Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Specjalnych oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Prócz muzyki, tłustoczwartkowych pączków, pizzy i dobrej zabawy, nie zabrakło wymyślnych i kolorowych kostiumów. Wśród strojów, które zasłużyły na szczególną uwagę, należy wymienić: katarskiego szejka, Conchite Wurst czy stracha na wróble. Swoją obecnością na balu zaszczycił nas Burmistrz Pan Bartosz Romowicz, z którym udało się nam zrobić pamiątkowe zdjęcie.

GALERIA ZDJĘĆ

XXIII Światowy Dzień Chorego 2015

nr01311 lutego zebraliśmy się w kościele pw. Świętego Józefa Robotnika, aby wspólnie przeżywać XXIII Światowy Dzień Chorego. We Mszy Św., podczas której modliliśmy się za wszystkich chorych wzięli udział mieszkańcy naszego miasta, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Ustrzyk Dolnych, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Leska, Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej "Promyk nadziei" oraz pracownicy tych instytucji. Eucharystii przewodniczył Ks. dr Witold Burda- przedstawiciel Archidiecezji Przemyskiej w koncelebrze wraz z Ks. Kazimierzem Skałą- Proboszczem Parafii Wojtkowa oraz Ks. Andrzejem Mroczkowskim- Proboszczem Parafii Jasień. Wszystkich wiernych uroczyście przywitał jak co roku Proboszcz Parafii Ks. Dziekan Roman Szczupak.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Przegląd kolęd i pastorałek w Brzozowie 2015

29 stycznia 2015 roku po raz czwarty spotkaliśmy się  w Brzozowie na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Nasz zespół muzyczny BIESZCZADZKIE ANIOŁY, w składzie: Monika Maciura i Elżbieta Sularz, wykonał następujące utwory: „Jezusa narodzonego”, „Zaśpiewajmy kolędę” oraz „Skrzypi wóz”. W przeglądzie uczestniczyło 17 ośrodków z województwa podkarpackiego. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody, statuetki i dyplomy, które wręczył uczestnikom Burmistrz miasta Brzozowa Józef Rzepka wraz z organizatorką przeglądu Panią Barbarą Stolarz- Kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy. Zapraszam do odejrzenia materiału TV Brzozów z tego dnia kliknij tutaj.

XIV Wigilia Międzynarodowa w ŚDS 2015

nr01919 grudnia, jak co roku, spotkalismy się w Środowiskowym Domu Samopomocy na wigilijnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi, pracownikami, uczestnikami oraz członkami ich rodzin. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością był Dziekan Ks. Roman Szczupak z Parafii Św. Józefa Robotnika, Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Pan Bartosz Romowicz, jego Zastępczyni Pani Ewa Sudoł, Starosta Powiatu Bieszczadzkiego Pan Marek Andruch, jego Zastępczyni Pani Katarzyna Sekuła, była Dyrektorka PUP Pani Aleksandra Małek, Kierowniczka MGOPS Pani Grażyna Lechowicz, Kierowniczka PCPR Pani Magdalena Wojtasik, przedstawicielka PUP Pani Katarzyna Przybyła, Prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Pan Marceli Kuca, Radna Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych i nasza była współpracowniczka Pani Janina Oterska. Gościliśmy również przyjaciół zza granicy, gdyż nasze spotkania wigilijne mają charakter międzynarodowy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Domu Socjalnych Służb z Kalinova na Słowacji, Pani Dyrektor Domu Socjalnych Służb oraz zastępczyni primatora Giraltoviec na Słowacji Pani Slavka Vojcikova wraz z pracownikami, reprezentacja Asocjacji Inwalidów z Sambora oraz Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Łanowicach na Ukrainie. Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od modlitwy poprowadzonej przez Ks. Dziekana, potem czytaliśmy Pismo Święte, Burmistrz złożył wszystkim przedświąteczne życzenia, po czym podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołów by delektować się świątecznymi smakołykami. Tak pyszne ryby, gołąbki, pierogi i barszcz z uszkami można zjeść tylko w naszym Domu. Nie zabrakło kolędowania, a we wspólnym śpiewaniu przewodził duet Piotra Hołubowskiego, który zagrał dla nas gościnnie. Na koniec odwiedził nas Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Całość klimatu budowały też piękne dekoracje ręcznie wykonane na naszych pracowniach. Było naprawdę klimatycznie i smacznie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwsza wizyta Burmistrza Bartosza Romowicza w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych

nr00116 grudnia 2014 roku swoją wizytą w naszym Domu zaszczycił nas nowo wybrany Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne PanBartosz Romowicz. Podczas spotkania oprowadziliśmy Pana Burmistrza po naszym ośrodku, prezentując pracownie i dzieła powstałe podczas prowadzonych u nas zajęć, aby zapoznać z funkcjonowaniem naszej instytucji. Pan Burmistrz opowiadał o sobie i swoich samorządowych planach i bardzo chętnie odpowiadał na pytania naszych uczestników. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

Zabawa Andrzejkowa 2014

nr00626 listopada 2014 roku spotkaliśmy się na Andrzejkach, a jeśli Andrzejki to wróżby, zabawa, pyszne jedzenie i dobra muzyka. Przypomnieliśmy sobie wróżby z dzieciństwa, jak chociażby rzucanie za siebie ostrużyny z jabłek, która ma uświadomić pierwszą literę imienia wybranka, poznanie jak będzie miał na imię ukochany na andrzejkowym sercu, wróżby ukryte w balonach, czy alternatywne wróżenie na "niby" wosku odczytywanym z powstałego cienia na ścianie. Wszystkie zabawy przepełnione humorem uświadomiły nam co nas czeka w najbliższej przyszłości.. wielkie bogactwo po wygranej w totolotka, daleka podróż czy wizyta u stomatologa.

GALERIA ZDJĘĆ

X-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku

nr0086 listopada 2014 roku uczestniczyliśmy w obchodach X-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy im. ks. Ludwika Palucha w Lesku. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w leskim kościele parafialnym. Ciąg dalszy imprezy miał miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Bieszczadnik", gdzie zaprezentowano na początek historię powstania i działalności ośrodka. Następnie przyszedł czas na podziękowania. Część oficjalną zakończył program artystyczny w wykonaniu zespołu „Bieszczadzkie Żabki” oraz polonez w wykonaniu uczestników i pracowników ŚDS w Lesku. Nie zabrakło także prezentów, życzeń, tańców oraz urodzinowego tortu. Dziękujemy za wspólną zabawę!

GALERIA ZDJĘĆ